Małopolska Wiadomości branżowe

1 600 drzew zasadzonych przez pracowników Banku Pekao w Tatrzańskim Parku Narodowym

1 600 drzew zasadzonych przez pracowników Banku Pekao w Tatrzańskim Parku Narodowym
160 wolontariuszy – pracowników Banku Pekao zasadziło 1 600 drzew w Dolinie Kościeliskiej. W ten sposób Pekao chce pomóc w odbudowie drzewostanu po zniszczeniach dokonanych przez wiatr halny 25 grudnia 2013 r. W ostatni czerwcowy weekend, Prezes Zarządu Banku Pekao Luigi Lovaglio wraz z pracownikami zebrali się w Dolinie Kościeliskiej, aby posadzić młode jodły. Wśród sadzących znaleźli się wolontariusze ze wszystkich regionów kraju: Małopolski, Wielkopolski, Dolnego i Górnego Śląska, Mazowsza, Mazur, Podlasia, Podkarpacia, lubelskiego i regionów nadmorskich. Przeszkoleni przez leśniczych z Tatrzańskiego Parku Narodowego i uzbrojeni w motyki, kilka godzin przekopywali teren, sadząc jodły z ogromnym entuzjazmem.Gatunek drzew do zasadzenia został wybrany przez specjalistów z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jodła wraz z bukami i świerkami dominuje w lasach mieszanych regla dolnego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Aby osiągnąć wzrost dorosłego mężczyzny musi rosnąć około 10 lat. Nowy las powstaje w miejscu drzew, które zniszczył silny, wiejący z prędkością do 180 km/h wiatr. Wichura nawiedziła Tatry i Podhale w Boże Narodzenie ubiegłego roku. Halny

160 wolontariuszy ? pracowników Banku Pekao zasadziło 1 600 drzew w Dolinie Kościeliskiej. W ten sposób Pekao chce pomóc w odbudowie drzewostanu po zniszczeniach dokonanych przez wiatr halny 25 grudnia 2013 r.

W ostatni czerwcowy weekend, Prezes Zarządu Banku Pekao Luigi Lovaglio wraz z pracownikami zebrali się w Dolinie Kościeliskiej, aby posadzić młode jodły. Wśród sadzących znaleźli się wolontariusze ze wszystkich regionów kraju: Małopolski, Wielkopolski, Dolnego i Górnego Śląska, Mazowsza, Mazur, Podlasia, Podkarpacia, lubelskiego i regionów nadmorskich. Przeszkoleni przez leśniczych z Tatrzańskiego Parku Narodowego i uzbrojeni w motyki, kilka godzin przekopywali teren, sadząc jodły z ogromnym entuzjazmem.

Gatunek drzew do zasadzenia został wybrany przez specjalistów z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jodła wraz z bukami i świerkami dominuje w lasach mieszanych regla dolnego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Aby osiągnąć wzrost dorosłego mężczyzny musi rosnąć około 10 lat. Nowy las powstaje w miejscu drzew, które zniszczył silny, wiejący z prędkością do 180 km/h wiatr. Wichura nawiedziła Tatry i Podhale w Boże Narodzenie ubiegłego roku. Halny zniszczył ponad sto tysięcy metrów sześciennych drzew i na kilkadziesiąt lat zmienił oblicze tatrzańskich dolin. Ostatni raz taka wichura miała miejsce około 45 lat temu. Musi upłynąć kolejne 50 lat, żeby młody las osiągnął wysokość i rozłożystość dojrzałego lasu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Studenci dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy na warsztaty z projektowania uniwersalnego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy