Pomorskie Wiadomości branżowe

35 pomysłów na zagospodarowanie Targu Węglowego

Rozstrzygnięcie konkursu studenckiego na zabudowę i zagospodarowanie Targu Węglowego odbędzie się w piątek, 27 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy na dziedziniec im. Daniela G. Fahrenheita o godz. 10.00.Konkurs, który ogłosiło Miasto Gdańsk, adresowany był do studentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych. Ma on stanowić podstawę do opracowania warunków pełnoprawnego konkursu architektonicznego. Jest także elementem dyskusji na temat docelowego zagospodarowania przestrzeni Targu Węglowego.Zadaniem studentów było zaprojektowanie nowej zabudowy pierzei zachodniej Targu Węglowego połączonej z parkingami podziemnymi. Studenci musieli więc wykazać się umiejętnością projektowania w silnie ukształtowanej historycznie przestrzeni. A także uwzględnić potrzeby wszystkich związanych z tym miejscem: mieszkańców, turystów, instytucji, etc. Jak poradzili sobie z tym tematem przekonamy się już jutro.Przeważającą liczbę uczestników konkursu stanowili studenci architektury i urbanistyki (pierwszy semestr studiów II stopnia), którzy pracowali pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty Skrzypek-Łachińskiej, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale

Rozstrzygnięcie konkursu studenckiego na zabudowę i zagospodarowanie Targu Węglowego odbędzie się w piątek, 27 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy na dziedziniec im. Daniela G. Fahrenheita o godz. 10.00.

Konkurs, który ogłosiło Miasto Gdańsk, adresowany był do studentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych. Ma on stanowić podstawę do opracowania warunków pełnoprawnego konkursu architektonicznego. Jest także elementem dyskusji na temat docelowego zagospodarowania przestrzeni Targu Węglowego.

Zadaniem studentów było zaprojektowanie nowej zabudowy pierzei zachodniej Targu Węglowego połączonej z parkingami podziemnymi. Studenci musieli więc wykazać się umiejętnością projektowania w silnie ukształtowanej historycznie przestrzeni. A także uwzględnić potrzeby wszystkich związanych z tym miejscem: mieszkańców, turystów, instytucji, etc. Jak poradzili sobie z tym tematem przekonamy się już jutro.

Przeważającą liczbę uczestników konkursu stanowili studenci architektury i urbanistyki (pierwszy semestr studiów II stopnia), którzy pracowali pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty Skrzypek-Łachińskiej, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Architektury PG. 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Marcowy poranek NOSPR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy