Biznes Gospodarka

Bezpieczeństwo sanitarne – czy open space przejdzie do lamusa?

Bezpieczeństwo sanitarne – czy open space przejdzie do lamusa?
Bezpieczeństwo sanitarne w firmach w dobie koronawirusa – czy open space przejdzie do

Data publikacji: 2020-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bezpieczeństwo sanitarne – czy open space przejdzie do lamusa?
Kategoria: BIZNES Gospodarka

Bezpieczeństwo sanitarne w firmach w dobie koronawirusa – czy open space przejdzie do lamusa?

Na całym świecie trwają dyskusje na temat dalszych środków mających na celu powstrzymanie pandemii Covid-19. Izrael ponownie wprowadził lockdown, a premier Wielkiej Brytanii rozważa kolejne zamknięcie gospodarki. Liczba zarażonych osób w Polsce w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła. Aby uniknąć kolejnego zamrożenia gospodarki, kraj został podzielony na strefy, które zostaną zamknięte, gdy liczba zarażonych osób drastycznie wzrośnie – wszystko to, aby uniknąć ponownego lockdownu, który może być tragiczny w skutkach dla gospodarki kraju. W dobie wciąż trwającej pandemii należy zadbać o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego, szczególnie pracownikom w miejscu ich pracy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem przez kolejne osoby. Czy zapewnienie sanitarnego bezpieczeństwa w open space jest możliwe?

Zdaniem ekspertów Poly – globalnej firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do komunikacji i współpracy – idealnym rozwiązaniem w dobie pandemii jest praca hybrydowa. Ta metoda pozwoli zachować elastyczność, przy odpowiednim wyposażeniu technologicznym pracowników, i połączyć system pracy z biura z trybem home office. Zapewnienie zespołowi rozwiązań technologicznych, które umożliwią pracę zarówno w przestrzeni coworkingowej, open space w biurze, czy w domu to inwestycja w komfort ich pracy.

– Niefortunne okoliczności pandemii Covid-19 skłoniły firmy do zakwestionowania tradycyjnych sposobów działania i podjęcia próby stworzenia nowej definicji pracy, która sprosta wyzwaniom XXI wieku. Praca hybrydowa, czyli tryb elastycznej pracy możliwej z różnych lokalizacji, zarówno z przestrzeni coworkingowych, biura czy domu sprosta wymaganiom zarówno pracodawców, jak i całego zespołu. Wszystkie te przestrzenie robocze będą sprzyjać produktywności i kreatywności pracowników. Dzięki możliwej różnorodności będą one dostosowywać się do stylu pracy każdego pracownika i do rodzaju jego pracy – komentuje Jakub Abramczyk, Sales Director Eastern Europe w firmie Poly.

A to już wiesz?  Cyfrowa transformacja w branżty finansowej

W dobie rozwoju pandemii konieczne jest podjęcie działań przedsiębiorców w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracowników w biurze. Przydatne mogą okazać się niepozorne oznaczenia przypominające zarówno o noszeniu maseczek w miejscach, w których jest to niezbędne, jak i zachowanie społecznego dystansu czy konieczności częstszego mycia rąk. Dodatkowo, warto zadbać o dezynfekcje powierzchni biura oraz sprzętów wspólnych i używać urządzeń, których nie trzeba często dotykać podczas używania. Warto, aby pracownicy mieli osobiste zestawy słuchawkowe, aby móc przynieść je do domu i zabrać z powrotem do biura, zgodnie ze stylem pracy i indywidualnymi potrzebami. Mimo to powinni oni również mieć stały dostęp do płynów do dezynfekcji, dzięki czemu sami będą mogli kontrolować przestrzeń wokół siebie oraz poziom sanitarności urządzeń, z których korzystają w codziennej pracy np. słuchawki, klawiatury czy ekrany. Szczególnie istotne jest poczucie społecznej odpowiedzialności i zachęcanie pracowników do stosowania się do obostrzeń, które mogą wydać się z pozoru błahe, lecz w znacznym stopniu wpływają na poziom bezpieczeństwa całego zespołu.

– Zdajemy sobie sprawę, że część pracowników jest już zmęczona ciągłą pracą w domowych warunkach, gdzie kontakt z zespołem jest ograniczony i czasami nie wszystkie procesy mogą przebiegać tak płynnie, jak podczas pracy całego zespołu z biura. Przestrzenie typu open space są wręcz niezbędne w przypadku części zawodów obecnych czasów. Jesteśmy przekonani, że system pracy hybrydowej zapewni pracownikom elastyczność oraz odpowiedni poziom produktywności. Zaangażowanie pracodawcy w zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w biurze i otwartość pracowników na nowe możliwości z pewnością pozwoli wszystkim stworzyć nowy system pracy, który usatysfakcjonuje przedstawicieli obu stron – dodaje Jakub Abramczyk.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bezpieczeństwo sanitarne - czy open space przejdzie do lamusa? BIZNES, Gospodarka - Bezpieczeństwo sanitarne w firmach w dobie koronawirusa – czy open space przejdzie do lamusa?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy