W Białymstoku przedstawiciel kampanii ?Rodzina ma głos!? na specjalnej konferencji prasowej wręczył Certyfikat prezydentowi miasta ? Tadeuszowi Truskolaskiemu, starającemu się o reelekcję. Każdy certyfikowany zobowiązuje się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana.
29 października br. na specjalnej konferencji prasowej Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku starający się o reelekcje, oficjalnie otrzymał Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Dołączył do grona ponad 800 kandydatów z całej Polski, którzy zobowiązali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Podczas spotkania przedstawiona została także geneza, idea i założenia kampanii.
Prezydent Tadeusz Truskolaski tak mówi o pracy samorządowej: w swoich działaniach, szczególnie w sferze społecznej, opieramy się na wartościach, na których zbudowana została cywilizacja europejska, czyli na wartościach chrześcijańskich. Inwestycja w białostocką rodzinę to inwestycja w przyszłość i rozwój naszego miasta. Dlatego też na kolejne lata planujemy kolejne działania, których celem jest wzmocnienie rodziny i stworzenie jak najlepszych warunków do życia w naszym mieście.
Przedstawiciel organizatorów akcji Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przybliżył założenia akcji: Nasza kampania ma na celu zachęcenie obywateli do pójścia na wybory i zagłosowania na kandydatów przyjaznych rodzinie. Jakże ważne jest, by samorządowcy dbali o dobro rodziny, a wyborcy zrozumieli, że ich głos w listopadowych wyborach samorządowych jest na wagę złota. Od tego czy pójdą na wybory i na kogo zagłosują zależy, jak będzie im się żyło na ich własnym podwórku.
Jaki jest cel kampanii?
Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.
Jak to wygląda w praktyce?
Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.
Dlaczego rodzina?
Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.
?Rodzina ma głos!?
Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl
dostarczył infoWire.pl