Biznes Polityka zagraniczna

Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii.

Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii.
Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków , z czego blisko 1.7 mln przebywa w

Data publikacji: 2021-02-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii.
Kategoria: Polityka zagraniczna BIZNES

Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków , z czego blisko 1.7 mln przebywa w Kolumbii.

Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Z dziećmi na rękach, bez oszczędności i jasnego celu, codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków[1], z czego blisko 1.7 mln przebywa w Kolumbii. Wśród nich często matki i kobiety w ciąży, które nie są w stanie uzyskać niezbędnej opieki medycznej w kraju.

Aby wyruszyć, matki musiały kupić buty, żywność, wózek dla dziecka, ubrania na deszczowe noce, często leki. Organizacja Save The Children, która współpracuje w Kolumbii z Polską Misją Medyczną szacuje, że koszt przejścia 1 km dla 4-osobowej rodziny to ok. 5 USD. To niewyobrażalna kwota w kraju, w którym minimalne wynagrodzenie to około 1 dolara na miesiąc. A podróż odbywa się najczęściej jedynym dostępnym transportem – parą nóg. Dla tysięcy Wenezuelczyków celem nadrzędnym jest dotarcie do regionu La Guajira, w Kolumbii. Przed nimi nawet 250 kilometrów pieszej wędrówki. Uchodźcy mogą liczyć na pomoc organizacji humanitarnych, które na miejscu spotykają się z niewyobrażalną skalą niezaspokojonych potrzeb.

„Mierzymy się w brakiem najbardziej podstawowych leków, sprzętu medycznego i szczepień. Do tego dochodzi osłabienie spowodowane niedożywieniem i długą wędrówką, szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Bez zapewnienia minimum pomocy, rodziny nie mogą liczyć na rozpoczęcie nowego życia w Kolumbii, w której najczęściej nie są objęci żadną formą wsparcia medycznego.” – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, która koordynuje pomoc dla Wenezueli Polskiej Misji Medycznej.  

A to już wiesz?  ARC Rynek i Opinia: Które formy promocji zyskują a które tracą?

Polska Misja Medyczna wraz z Save The Children Colombia zapewniają pomoc w dostarczeniu środków higieny, żywności i wyprawek dla noworodków wenezuelskim uchodźcom w kolumbijskim regionie La Guajira.

Wesprzyj uchodźców wykupując im bezpieczne kilometry Drogi Po Życie na stronie:  https://pmm.org.pl/droga-po-zycie,

lub dołącz do darczyńców Polskiej Misji Medycznej:  

· przekaż 1% podatku wpisując KRS 0000162022

· wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#wenezuela

· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc

· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Wenezuela.

 

[1] http://rmrp.r4v.info/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Droga po życie. Polska Misja Medyczna pomaga wenezuelskim uchodźcom w Kolumbii. Polityka zagraniczna, BIZNES - Od 2016 r. trwa największy trwający obecnie kryzys migracyjny w Ameryce Południowej. Codziennie Wenezuelę opuszcza od 500 do 700 osób. Szacuje się, że do listopada 2020 r. kraj opuściło ok 5.4 mln Wenezuelczyków , z czego blisko 1.7 mln przebywa w Kolumbii.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy