Data publikacji: 2014-04-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: II Europejski Kongres Mobilności Pracy czyli walczymy o polskie usługi
Kategoria: BIZNES Gospodarka
I EKMP to największe cykliczne, niekomercyjne wydarzenie w Europie poświęcone tematyce eksportu usług i delegowania pracowników. Przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele administracji i nauki będą szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat usług transgranicznych.
7 i 8 kwietnia 2014 roku przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele administracji i nauki spotkają się w Krakowie, aby znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące eksportu polskich usług i delegowania pracowników. Europejski Kongres Mobilności Pracy (EKMP) to największe cykliczne, niekomercyjne wydarzenie w Europie poświęcone tematyce eksportu usług i delegowania pracowników.
Podobnie jak w ubiegłym roku wiele miejsca poświęcone zostanie dyrektywie wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników, której przyszłość i kształt nadal nie są jeszcze przesądzone.
Kwietniowe wydarzenie to kontynuacja ogromnego sukcesu ubiegłorocznej edycji (I Ogólnopolska Konferencja „Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego”), która zgromadziła ponad 200 osób i była pierwszą w Polsce tak dużą konferencją poświęconą delegowaniu pracowników. Stała się okazją do wyrażenia sprzeciwu dla dyrektywy, która nie służy ochronie praw pracowników, lecz protekcjonizmowi i wykluczeniu polskich przedsiębiorstw usługowych z europejskiego rynku wewnętrznego.
W tym roku dwudniowe spotkanie obejmuje między innymi warsztaty, sesje plenarne i panele dyskusyjne. W trakcie drugiego dnia uczestnicy zyskają możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących praktycznego zastosowania obowiązujących obecnie regulacji w zakresie poświadczania druków A1.
II Europejski Kongres Mobilności Pracy uświetnią wybitni europejscy eksperci. Nasze zaproszenie przyjęła Kristin Schreiber – Zastępca Szefa Gabinetu Michela Barniera, Komisarza UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, obecnie odpowiedzialna za system IMI oraz dr Mijke Houwerzijl – profesor prawa na uniwersytecie w Tilburgu, koordynatorka trzech kluczowych projektów Komisji Europejskiej poświęconych delegowaniu pracowników, czołowa europejska specjalistka w zakresie swobody świadczenia usług oraz implementacji Dyrektywy 96/71.
Podobnie jak w roku ubiegłym, w czasie uroczystej gali – w pierwszym dniu Kongresu – wręczona zostanie prestiżowa nagroda Labor Mobilis 2014 za wybitne zasługi dla promowania i wspierania mobilności pracy oraz eksportu usług, który daje zatrudnienie ponad 340 000 Polaków i zapewnia byt 24 000 polskich przedsiębiorstw.
Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy. Więcej informacji na temat Kongresu znaleźć można na stronie internetowej: www.koordynacja.org.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki: