Opolskie Wiadomości branżowe

Młodzi artyści duż[EGO] FORMATU: kolekcja Artystycznej Podróży Hestii w Głogówku

W Muzeum Regionalnym w Głogówku wystartowała wystawa prac młodych artystów: „PROWINCJA duż[EGO] FORMATU”: opierająca się o myśl przewodnią publikacji "Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji". Ważną część wystawy stanowi kolekcja Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Wystawa podzielona została na trzy zasadnicze części: Prowincja, Ego i Forma. Podstawą podziału było najważniejsze zagadnienie poruszane w książce "Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji" – istnienie kultury masowej, która staje się częścią lokalnego świata, rozszerzając zakres wspólnych doświadczeń oraz stymulując wspólne interpretacje i oceny.Prezentowane prace mają odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest określenie pojęcia, jakim jest EGO PROWINCJI i zachęcają do refleksji nad tym, czy regionalne muzea, galerie, media i wydawnictwa mają wymierny wpływ na postawy i tożsamość mieszkańców danego obszaru.- Podróż artystyczna do małych ośrodków i zwiększenie partycypacji w kulturze jest bardzo nośnym i ważnym społecznie tematem. Wernisaż wystawy oraz

W Muzeum Regionalnym w Głogówku wystartowała wystawa prac młodych artystów: ?PROWINCJA duż[EGO] FORMATU?: opierająca się o myśl przewodnią publikacji „Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji”. Ważną część wystawy stanowi kolekcja Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Wystawa podzielona została na trzy zasadnicze części: Prowincja, Ego i Forma. Podstawą podziału było najważniejsze zagadnienie poruszane w książce „Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji” ? istnienie kultury masowej, która staje się częścią lokalnego świata, rozszerzając zakres wspólnych doświadczeń oraz stymulując wspólne interpretacje i oceny.

Prezentowane prace mają odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest określenie pojęcia, jakim jest EGO PROWINCJI i zachęcają do refleksji nad tym, czy regionalne muzea, galerie, media i wydawnictwa mają wymierny wpływ na postawy i tożsamość mieszkańców danego obszaru.

Podróż artystyczna do małych ośrodków i zwiększenie partycypacji w kulturze jest bardzo nośnym i ważnym społecznie tematem. Wernisaż wystawy oraz cała oprawa artystyczna w Muzeum w Głogówku pokazuje, że również w regionalnych centrach kultury trafiamy na przyjazny sztuce klimat ? powiedziała Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Ważną częścią wystawy jest kolekcja 17 prac wybranych laureatów i finalistów Artystycznej Podróży Hestii, w tym 2 rzeźby i jeden film: Tomasz Kucharski ?Król?, Kamil Lisek ?Trwanie?, Marek Wrzesiński ?Lalki?, Aleksandra Prusinowska ?Miłość?, Marta Antoniak ?Powiązania?, Marcin Zawicki ?Zdjęcie z krzyża?, Ewa Mrowiec ?Wiadomość?, Łukasz Biliński ?Brooklyn?, Cyryl Polaczek ?Autoportret?, Michał Batorski ?Nefenefer?, Krzysztof Nowicki ?Portret matki?, Xavery Wolski ?Lamella?, Matej Frank ?Przestrzenie?, Łukasz Pawelczyk ?Bez tytułu?, Daniel Cybulski ?Manifest?, Natalia Bażowska ?Spotkanie?, Karolina Janikowska ?In KupferBERG?.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył
A to już wiesz?  Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy