Akcje społeczne

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny – czyli sztuka dobroczynności

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny – czyli sztuka dobroczynności
Warszawa 14.03.2019 Informacja prasowa Nadzwyczajny Koncert Charytatywny – czyli sztuka dobroczynności 24 marca br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Nadzwyczajnego Koncertu

Warszawa 14.03.2019

Informacja prasowa

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny – czyli sztuka dobroczynności

24 marca br. w Filharmonii Narodowej
w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Nadzwyczajnego Koncertu Charytatywnego. Dochód z całości wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację aktorki, Joanny Turkowskiej, która od dziewięciu miesięcy znajduje się w śpiączce.

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny

Muzycy Orkiestry Filharmonii Narodowej co roku angażują się w akcję charytatywną koncertując
na rzecz najbardziej potrzebujących artystów dotkniętych najcięższymi chorobami. W ubiegłym roku wsparli flecistkę, Joannę Tic-Ramos, która walczy z chorobą nowotworową. Zebrana pomoc okazała się bezcenna zarówno dla samej artystki, jak i dla jej męża i dzieci, którzy wspierają ją w codziennej walce o odzyskanie zdrowia.
Za kilka dni odbędzie się kolejny koncert orkiestry, tym razem na rzecz aktorki i trenerki aktorskiej, Joanny Turkowskiej. Zebrane podczas tego wydarzenia środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie jej leczenia i rehabilitacji. Joanna dotychczas spędziła cztery intensywne miesiące w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Od grudnia poddawana jest dalszej rehabilitacji w ośrodku rehabilitacyjnym Fundacji „Światło”, w Toruniu. Nowe miejsce to nowe wrażenia i nowe bodźce terapeutyczne.

Wypadek podczas ćwiczeń do spektaklu

Ten wypadek miał miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Podczas jednej z prób w Warszawskiej Szkole Filmowej, Joanna Turkowska przygotowywała studentów do spektaklu dyplomowego. W scenie czwartej, podczas pojedynku, jedna ze szpad popsuła się, a jej ostrze, oderwane od rękojeści, trafiło Joannę w skroń. Aktorka upadła, tracąc przytomność. Nie odzyskała jej do dziś. Przed wypadkiem Joanna była wulkanem energii. Dziś ma sparaliżowaną lewą stronę ciała. Początki leczenia były niezwykle trudne, a stan Joanny bardzo zły… Ma ona jednak silny organizm i już kilka dób po operacji zaczęła samodzielnie oddychać.
– Po miesiącu od wypadku zaczęły pojawiać się impulsy w sparaliżowanych kończynach! Teraz jest coraz lepiej. Asia jest coraz bardziej aktywna, coraz częściej otwiera oczy! A to do niedawna było tylko w reakcji na bardzo silne bodźce – opowiada Ewa Suda, siostra artystki. Codziennie ma zapewnioną rehabilitację ruchową, a dodatkowo kilka razy w tygodniu masaże i rehabilitację polisensoryczną.
Jej zmysły są dosłownie bombardowane czym tylko się da! Zapachami, smakami, widokami, dźwiękami, dotykiem, terapią wzroku i logopedyczną – dodaje. W tej walce potrzebna jest nie tylko siła woli. Potrzebne są także pieniądze.

A to już wiesz?  Ona, ono, on! O redefinicji relacji

24 marca 2019 r – czyli koncert dla Joanny

Organizatorami koncertu jest Filharmonia Narodowa i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W przerwie koncertu otwarta zostanie także wyjątkowa kawiarnia, którą po raz kolejny poprowadzą uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia przy ulicy Niepołomickiej 26
w Warszawie.
Tego wieczoru odbędzie się również aukcja charytatywna oraz konkurs dla wszystkich zgormadzonych w Sali Koncertowej. Będzie to niecodzienna okazja, aby wylicytować przepiękne i wartościowe dzieła. Znajdują się wśród nich m.in.: praca kolekcjonerska Wojciecha Grzędzińskiego (cztery portrety prof. Krzysztofa Pendereckiego, wydruk archiwalny ze skanu negatywu polaroidowego, 2/8 +2ap), lampa zbudowana z liry ufundowana przez Łukasza Dzikowskiego, vouchery Accor Hotels/Ibis, Złota Nutka Jubiler Schubert, obrazy – Arkadiusza Ruchomskiego, Wiktorii Florek, Edyty Sobieraj i wiele wiele innych.
Przedmioty do licytacji ufundowali : Accor Hotels/ Orbis, Volvo Car Poland, Jubiler Schubert, Wojciech Grzędziński, Zachęta, Warszawska Szkoła Filmowa, Karma Warsaw, Kino Muranów, SoundRituals, Maciej Zakliczyński, Wiktoria Florek, Arkadiusz Ruchomski, Łukasz Dzikowski Światło Muzyki, Lubomir Jarosz, Lipowe wzgórze, Cukiernia Hrabina Chce Jeść, Edyta Sobieraj, Grzegorz Mroczkowski, Maja Turkowska, Katarzyna Dul.
Nagrody konkursowe ufundowali: Filharmonia Narodowa, Elle Man, IMM, Papierowy Motyl, Miody Skaryszewskie, Aktywni na Targowej, Reveline Ewelina Grzegorczuk, Anna Popek, Paweł Burczyk.
Partnerami wydarzenia są także: Stoart, ZAIKS, Warszawska Szkoła Filmowa, Urząd Dzielnicy Rembertów M.St.Warszawa, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia przy ulicy Niepołomickiej 26 w Warszawie, Teatr Tańca Jazzgot, Stadnina Koni Ferenstainów w Gałkowie, Muffia Bakery, Casa Pecunia, Partner Center, Plaster Studio, Bilety24, Katarzyna Markiewicz.

Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i realizację koncertu nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

Wykonawcy i program

Wykonawcy:
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Narodowej
Wojciech Rodek – dyrygent
Paweł Burczyk – prowadzenie aukcji
Anna Popek – prowadzenie koncertu

A to już wiesz?  Pacjenci z ciężką postacią AZS apelują do Ministra Zdrowia o dostęp do terapii, która jest ich ostatnią deską ratunku.

Program:
Giuseppe Verdi – Uwertura do opery Bitwa pod Legnano
Georges Bizet – Preludium do I aktu opery Carmen (oprac. Bill Holcombe)
Leonard Bernstein – West Side Story Medley (oprac. Heinz Czadek)
Przerwa – Aukcja Charytatywna
Nikołaj Rimski-Korsakow – Kaprys hiszpański op. 34
Piotr Czajkowski – Uwertura Rok 1812 op. 49
Konkurs dla wszystkich uczestników koncert.

Więcej informacji:

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-charytatywnyor
https://www.facebook.com/events/770499589973716/
https://www.facebook.com/events/378318883002822/

Bilety na koncert można zakupić poprzez Facebook, Bilety24.pl, na stronie Filharmonii Narodowej,
w kasach oraz w biletomatach Filharmonii Narodowej (czynne 7 dni w tygodniu 8:00-20:00)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy