Regionalne

Nineboty – potomkowie segway’ów

Nineboty – potomkowie segway’ów
Informacja prasowa Październik 2019 Nineboty – potomkowie segway’ów Wraz z rozwojem elektromobilności, na polskich ulicach pojawiają się kolejne nowości. Jak podaje Jakub Tomasiczek z firmy

Informacja prasowa
Październik 2019

Nineboty – potomkowie segway’ów

Wraz z rozwojem elektromobilności, na polskich ulicach pojawiają się kolejne nowości. Jak podaje Jakub Tomasiczek z firmy JBTS, w niedługim czasie będzie można zobaczyć elektryczne samochody ciężarowe i dostawcze, a w miastach nowością będą nineboty, które mają szansę mocno zmienić dotychczasowy sposób funkcjonowania aglomeracji.

Choć w ostatnim czasie elektryczne hulajnogi to niekwestionowani władcy na ulicach polskich miast, to coraz częściej widuje się także ich alternatywę –nineboty. Ninebot to dwukołowy, samobalansujący pojazd, który wykorzystując technologię pochodzącą z segway’ów, zapewnia mobilność, jakiej nie jest w stanie zapewnić żaden inny pojazd. Ninebot często mylony jest z hoverboardami, jednak zastosowana w nim technologia jest dużo bardziej rozwinięta.

„Ninebot to platforma elektryczna, która pozwala na 5-krotnie szybsze poruszanie się nie tylko na ulicy, ale także w miejscach trudno dostępnych nawet dla hulajnóg czy rowerów. Dzięki możliwości posiadania swobodnych rąk i zawracania dosłownie w miejscu, ninebot jest wysoce pomocny w pracy operatorów, fotografów, magazynierów, pracowników ochrony czy firm kurierskich, ogrodniczych i wielu innych. Jego małe gabaryty sprawiają również, iż urządzenie bez problemu można zmieścić w każdym bagażniku lub transportować w komunikacji miejskiej.” – wyjaśnia Jakub Tomasiczek, Dyrektor Generalny JBTS.

Czym są Urządzenia Transportu Osobistego?

W Polsce zmienia się sposób przemieszczania na krótkich odcinkach, gdzie główną rolę odgrywają małe pojazdy elektryczne, hulajnogi, nineboty, rowery elektryczne lub napędzane energią elektryczną motocykle. Ostatecznie zwiększająca się popularność tego typu środków transportu wymusi zmiany w miejskiej infrastrukturze, przy okazji zmieniając miasta na czystsze i cichsze.

„UTO, czyli urządzenia transportu osobistego, mają szansę mocno wpłynąć na rozwój transportu miejskiego w najbliższej przyszłości. Szacuje się, że średnio trasa jaką wykonujemy dziennie w mieście wynosi 25 km. Urządzenia UTO zostały więc tak zaprojektowane, aby mogły ten dystans nie tylko szybko pokonywać, ale aby w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych umożliwiać ich funkcjonalny przewóz transportem miejskim. Zatem dzięki nim może pojawić się wiele usprawnień w infrastrukturze miast, zwiększając zainteresowane komunikacją miejską oraz minimalizując nadmierne użytkowanie samochodów. Oczywiście warto zaznaczyć, że aby ten plan odpowiednio zrealizować, trzeba postawić na odpowiednio wczesną edukację społeczeństwa odnośnie użytkowania urządzeń transportu osobistego oraz poszerzać świadomość bezpiecznego przemieszczania się na terenie miasta.” – wyjaśnia Jakub Tomasiczek.

A to już wiesz?  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

A co w przypadku dalszych wyjazdów? Jak mówi ekspert firmy JBTS: „W większości przypadków wystarczy że zabierzemy pojazd UTO do pociągu, aby w odwiedzanym mieście załatwić większość spraw. W razie potrzeby możemy skorzystać na miejscu z carsharingu lub komunikacji publicznej. Działania tego typu spowodują znaczne usprawnienia w ruchu na terenie miast, zwiększenie zainteresowania komunikacją miejską, a w efekcie – zmniejszenie korków.”

Elektromobilność w Polsce

A jak wygląda obecnie rozwój elektromobilności w Polsce? „Polska jest krajem, który relatywnie szybko przyjmuje nowości technologiczne. Widać to po popularności dostępnych na szeroką skalę małych pojazdów elektrycznych, takich jak hulajnogi, które dzięki przyjemnej i łatwej obsłudze wpasowują się w gusta coraz to większego grona użytkowników. Warto również wspomnieć, iż nasz kraj posiada bardzo atrakcyjne położenie logistyczne w całej Europie, dlatego zwiększający się popyt na te technologie będzie mieć przełożenie na wzrost samej skali biznesu. Na pewno dodatkowym i ogromnym wsparciem byłoby wprowadzenie przez rząd planowanych dotacji do zakupu pojazdów elektrycznych. Dzięki temu wielu użytkowników zostałoby zachęconych do wybierania tego typu rozwiązań, a to w konsekwencji przyspieszyłoby rozwój infrastruktury i całego ekosystemu, który jest kluczowy dla samej elektromobilności.” – mówi Dyrektor Generalny JBTS.

Elektromobilność w Polsce nabiera tempa, a pojazdy elektryczne to coraz częściej spotykany element miejskiej przestrzeni. Widząc tą rosnącą popularność i idącą za nią potrzebę rynku, oferta pojazdów elektrycznych dostępnych w sklepie Xiaomi365.pl – oficjalnego dystrybutora Xiaomi w Polsce sukcesywnie się powiększa. Obecnie, klienci mogą liczyć na wiele nowoczesnych urządzeń ze stajni chińskiego giganta, w tym m.in. elektryczne hulajnogi M365, M365 PRO czy Nineboty S.

O JBTS
JBTS to wrocławska firma łącząca nowoczesny marketing z własną siecią logistyczną i dystrybucyjną. Dzięki znajomości branży, realiów biznesowych oraz umiejętnemu wprowadzaniu produktów na rynek, JBTS skupia się na nowatorskich sposobach dotarcia do klientów, umacniając tym samym pozycję lidera w zakresie dystrybucji rozwiązań bazujących na najnowocześniejszej technologii. JBTS na początku 2016 roku jako pierwsza oficjalnie wprowadziła do Polski produkty z rodziny Xiaomi – Xiaoyi.

A to już wiesz?  RODO szansą na rozwój biznesu – raport Konica Minolta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy