Regionalne

Pod czym spać latem?

Pod czym spać latem?
Pod czym spać latem? Porady eksperta Wendre Sposobów by poradzić sobie z upałem w ciągu dnia jest mnóstwo, jednak co zrobić kiedy noce pod kołdrą

Pod czym spać latem? Porady eksperta Wendre

Sposobów by poradzić sobie z upałem w ciągu dnia jest mnóstwo, jednak co zrobić kiedy noce pod kołdrą okazują się zbyt gorące, a otwarte okno nie przynosi ulgi? Latem spokojny i nieprzerwany sen może przychodzić z trudem. Ekspert Wendre podpowiada na co zwracać uwagę, by gorące noce nie okazały się letnim koszmarem.

Jaką kołdrę wybrać na lato?
„Kiedy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się powyżej 20 stopni Celsjusza to znak, że należy zmienić kołdrę na lżejszą. Najlepszym rozwiązaniem na letnie noce okaże się cienka, delikatna, ale jednocześnie puszysta kołdra. Taka pod którą organizm nie będzie się przegrzewał. Powinna ona także dobrze odprowadzać wilgoć i filtrować powietrze” – informuje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.
Latem lekka kołdra ma także inne zastosowania. Sprawdzi się na biwaku nad jeziorem, gdzie z powodzeniem zastąpi śpiwór. Może być również alternatywą dla koca podczas pikniku czy w czasie długiej podróży samochodem.

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne?
„Kołdry z naturalnym wypełnieniem kojarzą się nierozerwalnie z tradycyjnymi pierzynami, pod którymi spały nasze babcie i służyły im przez cały rok. Działo się tak, ponieważ pierze skutecznie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać jednocześnie nie przegrzewając jej. Dziś stając przed wyborem kołdry na sezon letni, można znacznie lepiej dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że niektóre wsady naturalne mogą uczulać” – ostrzega ekspert Wendre. Dlatego wybierając pościel dla alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się kołdry i poduszki z syntetycznym wypełnieniem imitującym puch. Taka pościel nie przyciąga kurzu i roztoczy a ponadto można ją prać w domowej pralce automatycznej w temperaturze 60 stopni Celsjusza. „Niezależnie od wybranego rodzaju wypełnienia, należy zwrócić uwagę na to czy pościel posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Atest ten potwierdza, że produkt został przebadany na obecność ponad 100 substancji szkodliwych, szczególnie ważnych dla zdrowia i w swoim składzie nie posiada żadnej z nich” – podpowiada Beata Przybylak.

A to już wiesz?  Pandemia zmieniła nas na dobre

Przygotuj sypialnię przed snem
Zmiana kołdry to nie jedyna rzecz, która ma istotny wpływ na komfort snu podczas gorących nocy. Warto wykorzystać wieczorne lub poranne powietrze na przewietrzenie sypialni oraz pościeli. Okna w ciągu dnia powinny być szczelnie zamknięte i zasłonięte. Odczucie chłodu zapewni także satynowa pościel i piżama.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy