Biznes Handel

Polskie firmy na nowym Jedwabnym Szlaku

Polskie firmy na nowym Jedwabnym Szlaku
Skorzystaj z możliwości, jakie dają bezpośrednie kontakty z potężną i chłonną gospodarką chińską – takie zaproszenie do polskich firm kierują organizatorzy China Homelife Show

Data publikacji: 2017-03-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polskie firmy na nowym Jedwabnym Szlaku
Kategoria: BIZNES Handel

Skorzystaj z możliwości, jakie dają bezpośrednie kontakty z potężną i chłonną gospodarką chińską – takie zaproszenie do polskich firm kierują organizatorzy China Homelife Show 2017.

 

Skorzystaj z możliwości, jakie dają bezpośrednie kontakty z potężną i chłonną gospodarką chińską –  takie zaproszenie do polskich firm kierują organizatorzy China Homelife Show 2017, imprezy, która na początku czerwca zgromadzi 1200 producentów z Chin oraz blisko 10 tysięcy polskich przedsiębiorstw poszukujących partnerów biznesowych. Po raz szósty w podwarszawskim Nadarzynie odbędą się Targi Najlepszych Chińskich Producentów.

Chińczycy poprzez planowane inwestycje w rozwój szlaków handlowych morskich,  powietrznych i kolejowych z Chin do Europy Zachodniej nawiązali do idei historycznego Jedwabnego Szlaku, czym wzbudzili wiele dyskusji politycznych. Niezależnie od funkcjonujących poglądów politycznych na temat zwiększania zaangażowania i obecności Chin w Europie, chiński rynek producentów i zbytu niezmiennie wzbudza zainteresowanie rodzimego biznesu. Polscy przedsiębiorcy od wielu lat poszukują nowych możliwości i bezpośrednich kontaktów z ogromnym potencjałem, jaki reprezentuje  chińska gospodarka. Wielu z nich ma na swoim koncie lata doświadczeń we współpracy z chińskimi producentami, inni dopiero szukają partnerów.

Chińczycy zapraszają polskie firmy na spotkania B2B z chińskimi producentami reprezentującymi 9 branż podczas China Homelife Show.

– Polski przedsiębiorca nie musi jechać sam do Chin, nie jest zdany na często bezowocne samodzielne poszukiwanie kontaktów przez internet, ale ma szansę na spotkanie z potencjalnym autoryzowanym partnerem na miejscu, w Polsce. Nasze przedsiębiorstwa zostały specjalnie wybrane przez chiński rząd, a branże starannie wyselekcjonowane pod kątem zainteresowań Polaków – wyjaśnia Binu Pillai, COO z firmy Meorient Int. Exhibition, która organizuje imprezę na całym świecie – Chińczycy zbadali potencjał i zainteresowania przedsiębiorstw, a także preferencje Polaków i przywiozą najlepszych producentów z dziewięciu branż, głównie produktów dla domu oraz maszyn i narzędzi.

A to już wiesz?  Gala Outsourcing Stars i BSS Forum w łódzkiej hali EXPO

Polska jest dla Chińczyków najbardziej atrakcyjnym państwem w regionie, aby zaprezentować swoje produkty – tłumaczy  Bartosz Komasa z Bank of China – Nasz kraj to brama do Europy, jako członek Unii Europejskiej jesteśmy stabilnym i bezpiecznym partnerem. Nowy Jedwabny Szlak to dla nas szansa, aby stać się ważnym partnerem dla Chińczyków w ich relacjach gospodarczych z Europą. Nasze korzystne położenie powoduje, że jesteśmy dla Chin strategicznym krajem jeśli chodzi o logistykę, szczególnie w kontekście zwiększającej się wymiany handlowej pomiędzy Europą a Chinami. Połączenia kolejowe, których ciągle przybywa, znacząco skracają czas transportu towarów z Chin do Polski. Z drugiej strony, w Chinach jest coraz większe zapotrzebowanie na polskie produkty spożywcze, a transport koleją jest dla nich najkorzystniejszy. Jest to ogromna szansa i wyzwanie dla wszystkich stron tego projektu.

Udział poszczególnych krajów w tym projekcie jest decyzją polityczną i budzi polityczne emocje. Przedsiębiorcy są jednak zainteresowani tego typu rozwiązaniami. Niektórzy z nich już wiele lat temu przecierali szlaki lądowe z Chin do Europy. Były wśród nich polskie firmy. W 2005 roku, w trasę o długości 12 tysięcy km z Pekinu wyruszył konwój, którego celem była promocja lądowej drogi z Chin do Europy, najstarszej transkontynentalnej drogi handlowej tzw. Jedwabnego Szlaku zorganizowany na zakończenie 3. Konferencji Euro-Azjatyckiej IRU.

Impreza miała wykazać, że transport drogowy może być rentowną i efektywną czasowo alternatywą dla innego transportu dóbr produkowanych w Azji na rynki w Europie. Uczestnikami konwoju byli przewoźnicy w tym jedyna polska firma DIREX. Pokonanie tej trasy udowodniło, że transport drogowy będzie stanowił istotny czynnik rozwoju współpracy i wymiany handlowej w tym rejonie świata, bo jest znacznie szybszy niż transport morski i tańszym od przewozów lotniczych sposobem transportowania towarów.

W styczniu 2016 r. ze wschodniego wybrzeża Chin dotarł do Europy pierwszy pociąg towarowy. To pierwsze bezpośrednie połączenie przez Azję i Europę do Londynu, które zapowiedział podczas swojej wizyty 20 czerwca 2016 r. w Warszawie prezydent Xi Jinping. W 18 dniowej podróży pociąg przejechał Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy, Belgię i Francję. 

A to już wiesz?  Nawet 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Bank

Dopóki projekt Nowego Jedwabnego Szlaku nie ruszy na dobre, polskie firmy będą miały szansę wykorzystać okazję do bezpośrednich biznesowych kontaktów i nawiązania relacji podczas targów China Homelife Show już w czerwcu br.

Więcej informacji o targach na stronie www.chinahomelife.com.pl

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Polskie firmy na nowym Jedwabnym Szlaku BIZNES, Handel - Skorzystaj z możliwości, jakie dają bezpośrednie kontakty z potężną i chłonną gospodarką chińską – takie zaproszenie do polskich firm kierują organizatorzy China Homelife Show 2017.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy