Data publikacji: 2019-03-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza w Warszawie inauguruje swoją działalność
Kategoria: BIZNES Handel
Warszawa, 15 marca 2019 r.
W dniu 14 marca 2019 r. Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza zainaugurowała swoją działalność. W uroczystości, która odbyła się w Warszawie, wzięło udział około 200 przedstawicieli polskich władz, izb handlowych oraz polskich i chińskich przedsiębiorstw. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. Liu Guangyuan, Ambasador Chin w Polsce, Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Krzysztof Senger, p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, oraz Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, a także reprezentant Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Przed uroczystością inauguracyjną odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej, na którym wybrano Liu Hongxinga na jej nowego prezesa, a także wiceprezesów zarządu Izby. W trakcie spotkania omówiono też plany pracy na 2019 rok.
Do zadań Izby będzie należało m.in. stworzenie platformy do dialogu dla biznesu i rządów Polski oraz Chin, pomoc chińskim i polskim przedsiębiorstwom w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, organizowanie wyjazdów i spotkań biznesowych oraz zachęcanie większej liczby chińskich firm do inwestowania w Polsce. Izba przyjmie też na siebie odpowiedzialność społeczną i w imieniu swoich członków będzie działać na rzecz dobra publicznego w Polsce.
– Izba jest pierwszą dwustronną organizacją gospodarczą, w skład której wchodzą duże i wpływowe chińskie oraz polskie przedsiębiorstwa. Jest ona wyrazem dobrych stosunków gospodarczych pomiędzy oboma krajami. Izba zajmie się też wzmocnieniem współpracy gospodarczej między Polską a Chinami. Będzie także pomostem między rządami a środowiskiem biznesowym. Jestem przekonany, że jej aktywność przyniesie Polsce i Chinom wiele korzyści – powiedział Liu Hongxing, prezes zarządu Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej.
Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza, która powstała z inicjatywy chińskich przedsiębiorstw w Polsce, jest organizacją zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym. Izba ma chronić i wspierać polskie interesy gospodarcze w Chinach oraz chińskie w Polsce w celu promowania współpracy w obszarze inwestycji i handlu między oboma krajami. W jej skład wchodzi obecnie ponad 40 członków reprezentujących różnorodne branże, takie jak infrastruktura, farmacja, telekomunikacja, finanse, przetwórstwo żywności, produkcja maszyn, itp.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki: