Regionalne

PROJEKT OGRODU – DOBRA INWESTYCJA W MARZENIA

PROJEKT OGRODU – DOBRA INWESTYCJA W MARZENIA
PROJEKT OGRODU – DOBRA INWESTYCJA W MARZENIA Zima to właściwy moment na przemyślenie, jakich zmian wymaga nasz ogród i otoczenie domu. Dobrze jest określić swoje

PROJEKT OGRODU – DOBRA INWESTYCJA W MARZENIA

Zima to właściwy moment na przemyślenie, jakich zmian wymaga nasz ogród i otoczenie domu. Dobrze jest określić swoje oczekiwania i preferencje, ale warto też skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Wszystko po to, by przez ciepłe miesiące cieszyć oczy pięknym ogrodem i skutecznie regenerować tam swoje siły po pracy.

Po co architekt?
Czy do tak naturalnej przestrzeni jak pełen roślin ogród potrzebujemy architekta? Tak. I to co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy to konieczność przygotowania – nawet schematycznego – projektu. To on uwzględni wszystkie niezbędne elementy i ochroni przed niespodziankami podczas wykonywania prac. To on również jest precyzyjnym planem pracy dla brukarzy, podstawą do zakupu materiału na nawierzchnie i podczas nasadzeń zieleni. Drugi powód, to praktyczna znajomość zasad kompozycji, funkcjonalności i projektowania – jakie ma projektant. Brak tej wiedzy może odbić się np. na nieoptymalnie dla użytkowników poprowadzonych ścieżkach, dojściu do furtki, śmietnika itp. sprawach.

Co jeszcze daje nam projekt?
Można dodać też powód trzeci. Nie każdy potrafi samodzielnie skonkretyzować swój zmysł estetyczny i zamienić go na piękną aranżację. Rozmowa z architektem krajobrazu pomoże nadać konkretną formę naszym preferencjom estetycznym. To najlepszy sposób na głośne opisanie swojego gustu. To w tym momencie konkretyzuje się w jakim stylu będą ułożone nawierzchnie. Czy preferujemy prostą, nowoczesną geometrię; czy meandrujące owale. Czy wybieramy szarości, starobruki, czy żywe ciepłe kolory. Ale aranżacja ogrodu to również tzw. mała architektura. W pofałdowany teren doskonale wkomponują się ogrodowe schody, murki, gazony, donice – a nawet rzeźby. Współpraca z architektem pozwoli dobrać i dopasować wszystkie te elementy do naszych gustów. Ale projektant może również pokazać jak ułożyć (lub zaaranżować) je w wyjątkowy sposób. Propozycja projektanta powinna być zatem oryginalna i szyta na miarę. I co również bardzo ważne – mieściła się w przewidzianym przez nas budżecie.
Wszystkie te informacje są podstawą do stworzenia projektu koncepcji. Po jej zaakceptowaniu wizja ogrodu nabiera cech technicznych. W pełnoprawnym projekcie znajduje się tzw. wymiarowanie, czyli dokładne informacje dla brukarzy: w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki oraz ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne. A my, dzięki projektowi, od początku dokładnie wiemy jak ogród i nowe nawierzchnie będą wyglądać przed naszym domem.

A to już wiesz?  Wybierz odpowiedni kask. Najlepsza rowerowa inwestycja

Ile to kosztuje?
Praca koncepcyjna – jaką jest projektowanie – wymaga nie tylko szerokiej wiedzy, ale również doświadczenia. Nie jest więc tania. Chyba, że… skorzystamy z pomocy renomowanych producentów materiałów nawierzchniowych. Na przykład Buszrem zatrudnia także projektantów. Wybierając produkty firmy klienci otrzymują dodatkowo pomoc architekta. Przy zakupie nie mniej niż 100 mkw materiałów nawierzchniowych, usługa projektowania jest gratisowa. Klient, płacąc za kostkę, nie płaci za aranżację swojej przestrzeni przydomowej.

Więcej szczegółów na temat usługi projektowej: http://kostkabrukowa.buszrem.pl/projektowanie/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy