Biznes Handel

Przed rynkiem mebli i wyposażenia wnętrz okres spowolnienia

Przed rynkiem mebli i wyposażenia wnętrz okres spowolnienia
Po kilku latach cechujących się bardzo wysokimi wzrostami wartości rynku, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie

Data publikacji: 2019-12-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przed rynkiem mebli i wyposażenia wnętrz okres spowolnienia
Kategoria: BIZNES Handel

Po kilku latach cechujących się bardzo wysokimi wzrostami wartości rynku, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR.

Po kilku latach cechujących się bardzo wysokimi wzrostami wartości rynku, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR „Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Od 2015 r. polski rynek mebli i artykułów wyposażenia wnętrz notował dynamiki na poziomie powyżej 7%. Przyczyną takiej sytuacji była oczywiście świetna sytuacja na rynku mieszkaniowym, z którym rynek mebli i wyposażenia wnętrz jest skorelowany ze względu na konieczność umeblowania i wyposażenia mieszkania po jego zakupie. Dodatkowo, dobra sytuacja ekonomiczna połączona z transferami socjalnymi sprawiała, że Polacy chętnie podejmowali się także remontów istniejących lokali mieszkalnych.

Jednak nadchodzące spowolnienie gospodarcze odciśnie swoje piętno na rynku mieszkaniowym oraz sytuacji ekonomicznej w kraju, co z kolei będzie mieć bezpośredni wpływ na rynek wyposażenia wnętrz. Z prognoz PMR wynika, że 2020 r. będzie ostatnim rokiem charakteryzującym się bardzo wysokim wzrostem, a w kolejnych latach dynamiki spadną poniżej 5%. Mimo to sytuacja na rynku będzie dobra, a prognozowany wzrost będzie nadal wyższy od dynamiki PKB.

Największym graczem na rynku mebli i wyposażenia wnętrz w Polsce jest IKEA, z udziałem ponad dwukrotnie większym niż druga sieć, Agata. W czołowej piątce obok sieć meblowych znajdziemy także sieć sklepów DIY, Castorama. Markety budowlane coraz mocniej stawiają na ofertę wyposażeniową. Przykładem może być Leroy Merlin, które wzorem sieci meblowych w 2018 r. dało klientom aplikację do samodzielnego planowania kuchni.

A to już wiesz?  Bisnode i Euler Hermes Polska zawarły strategiczną umowę o współpracy

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

[email protected]

Tel. +48 12 34 05 135

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Przed rynkiem mebli i wyposażenia wnętrz okres spowolnienia BIZNES, Handel - Po kilku latach cechujących się bardzo wysokimi wzrostami wartości rynku, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy