Wieczorem 29 października br. w Suwałkach odbyło się kolejne regionalne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!?. Wydarzenie to było okazją do wręczenia Certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. Otrzymało je blisko 20 osób. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. W sumie na Suwalszczyźnie i Mazurach jest blisko 70 certyfikowanych kandydatów z różnych komitetów wyborczych.
Kampania ?Rodzina ma głos!? po raz czwarty zawitała do północno-wschodniej Polski. Spotkania odbyły się już w Olsztynie, Ełku i Białymstoku. Teraz w Suwałkach dołączyli następni kandydaci, dla których ważna jest polska rodzina i jej dobro. Wśród certyfikowanych kandydatów znajdują się:
- Grzegorz Gorlo ? kandydat na prezydenta Suwałk (KW PiS)
- Wojciech Pająk ? kandydat na radnego Suwałk (KWW z Renkiewiczem dla Suwałk),
- Małgorzata Kopiczko ? kandydatka na radną powiatu ełckiego (KWW Dobro Wspólne),
- Leszek Dec ? kandydat z Suwałk do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
- Edward Wasilewski ? kandydat z Suwałk do sejmiku wojewódzkiego (KW Wspólnota Patriotyzm Solidarność).
Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl.
Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny podkreślił, jak ważną rolę odgrywa samorząd w dziedzinie polityki prorodzinnej: – Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, że obszar samorządu jest bardzo istotny z punktu widzenia rodzin. Wszystkie kwestie, które dotyczą edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia, kultury, pomocy społecznej, ale też te elementy, które wpływają na dobrobyt rodzin w dużej mierze zależy od tego co dzieje się w samorządach.
Jaki jest cel kampanii?
Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.
Jak to wygląda w praktyce?
Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.
Dlaczego rodzina?
Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.
?Rodzina ma głos!?
Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl.
Ogólnopolska akcja społeczna ?Rodzina ma głos!?. Organizatorzy ? Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz organizacje i środowiska lokalne z ponad 120 miast ? zachęcają wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych i dokonania świadomego wyboru. Promują również, pomocny w ocenie i wyborze właściwych kandydatów, Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Więcej informacji o akcji na stronie www.rodzinamaglos.pl
Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powstała, aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. Powstała by pracować nad rozwiązaniami, które stworzą przyjazne warunki dla rodzin w wypełnieniu jej naturalnych funkcji, w myśl zasady: rodzina receptą na szczęście. Oficjalna inauguracja działalności Centrum miała miejsce 15 grudnia 2012 roku. http://www.centrumzyciairodziny.org/
dostarczył infoWire.pl