Biznes Gospodarka

Specjalne wydanie „Spot On” na Konferencję Katedr Finansowych

Specjalne wydanie „Spot On” na Konferencję Katedr Finansowych
Dziewięć prac autorów akademickich, prowadzących badania i dydaktykę w dziedzinach finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych, przygotowanych na Konferencję Katedr Finansowych znalazło się w specjalnym wydaniu wrześniowego numeru miesięcznika ekonomicznego „Spot

Data publikacji: 2015-09-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Specjalne wydanie „Spot On” na Konferencję Katedr Finansowych
Kategoria: BIZNES Gospodarka

Dziewięć prac autorów akademickich, prowadzących badania i dydaktykę w dziedzinach finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych, przygotowanych na Konferencję Katedr Finansowych znalazło się w specjalnym wydaniu wrześniowego numeru miesięcznika ekonomicznego „Spot On”.

Dziewięć prac autorów akademickich, prowadzących badania i dydaktykę w dziedzinach finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych, przygotowanych na Konferencję Katedr Finansowych znalazło się w specjalnym wydaniu wrześniowego numeru miesięcznika ekonomicznego „Spot On”. Już do pobrania na telefony, tablety i PC.

W tym wydaniu odpowiedzi na pytania nurtujące świat finansów poszukują Małgorzata Zaleska, Małgorzata Bombol i Jan Koleśnik ze Szkoły Głównej Handlowej, Jan Czekaj i Stanisław Owsiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Jerzy Żyżyński z Uniwersytetu Warszawskiego, Jan Monkiewicz z Politechniki Warszawskiej, Monika Marcinkowska z Uniwersytetu Łódzkiego, Jerzy Węcławski z UMCS w Lublinie i Leszek Dziawgo z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Narzędzia polityki monetarnej i fiskalnej oraz relacje między nimi, okazały się nieskuteczne w okresie kryzysu, wpędzając wiele krajów w trwałą recesję. Pora na przemyślenie założeń – piszą profesorowie Jan Czekaj i Stanisław Owsiak.
Współczesny świat sektora finansowego, w którym „finanse finansują głównie finanse” wymaga sięgnięcia głębiej do natury pieniądza. Ten świat stał się gigantyczną hydrą oplatającą mackami zglobalizowaną gospodarkę – jest tworem globalizacji, żywi się nią i zarazem ją wzmacnia i potęguje – Jerzy Żyżyński
Małgorzata Bombol: Wyniki badań potwierdzają, że żyjemy w społeczeństwie materialistycznym.
Małgorzata Zaleska: Chociaż na razie stopy procentowe spadają, już teraz trzeba myśleć o skutkach ich wzrostu.
Leszek Dziawgo: Ryzyko polityczne należy uznać za jedno z największych zagrożeń dla współczesnej gospodarki. Jakość decyzji, ich przewidywalność, okres i zasięg oddziaływania są kluczowe.
Banki zawiniły, ubezpieczenia cierpią – Jan Monkiewicz, były prezes PZU o nowych regulacjach dla instytucji finansowych.
Jerzy Węcławski: Wzrost małych firm rodzinnych jest stosunkowo słaby, duże notują lepszą dynamikę. Firma rodzinna musi dążyć do wielkości.
Dla przetrwania banków kluczowe znaczenie będzie miało to, czy będą postrzegane jako partnerzy. Rozwój nowych technologii powoduje bowiem, że banki przestają być niezbędne – ich funkcje mogą być wykonywane przez inne podmioty – pisze Monika Marcinkowska.

A to już wiesz?  Zmodernizowany Big Star w Porcie Łódź już otwarty

27 numer Magazynu Spot On można bezpłatnie pobrać na telefony, tablety, PC.

***

Magazyn Spot On  przygotowuje redakcja serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Misją portalu jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych oraz rynków finansowych. Na jego łamach zamieszczane są autorskie publikacje polskich i zagranicznych ekonomistów i dziennikarzy. Spot On, podobnie jak ObserwatorFinansowy.pl, jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, nie zawiera reklam, wszystkie wydania są dostępne bezpłatnie. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Specjalne wydanie „Spot On” na Konferencję Katedr Finansowych BIZNES, Gospodarka - Dziewięć prac autorów akademickich, prowadzących badania i dydaktykę w dziedzinach finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych, przygotowanych na Konferencję Katedr Finansowych znalazło się w specjalnym wydaniu wrześniowego numeru miesięcznika ekonomicznego „Spot On”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy