Kampania społeczna ?Rodzina ma głos!? zawitała do Koszalina. To już dziesiąte spotkanie, na którym wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało ponad 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl.
Kolejne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!? odbyło się w Koszalinie. Wartości związane z rodziną są ponad podziałami politycznymi, o czym świadczą certyfikowani kandydaci z różnych komitetów wyborczych, a wszyscy zgodnie podpisali Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Prorodzinne certyfikaty na spotkaniu otrzymało ponad 30 osób, między innymi:
- Krzysztof Nieckarz ? kandydat na radnego do sejmiku woj. (KW PiS),
- Joanna Dworczak ? kandydat na radnego Koszalina (KWW Lepszy Koszalin),
- Jan Adamczyk ? kandydat na prezydenta Koszalina (KWW Prawica i Wolność),
- Jerzy Goszczyński ? kandydat na burmistrza Wałcza (KW PO),
- Piotr Pasikowski ? kandydat na prezydenta Kołobrzegu (KWW Piotra Pasikowskiego),
- Kazimierz Lechocki ? kandydat na wójta Świdwina (KWW Kazimierz Lechockiego),
- Edyta Wieleba-Matyśniak ? kandydatka na radną Szczecinka (KW Porozumienie Samorządowe),
- Grzegorz Burcza ? kandydat na burmistrza Gryfic (KW PiS).
Grzegorz Jabłoński, pełnomocnik kampanii z Pomorza podsumowuje dotychczasowy przebieg akcji: Kampania ?Rodzina ma głos!? jest w toku. Dociera do mnie wiele pozytywnych sygnałów ze strony wyborców i kandydatów. Kandydaci do samorządów woj. zachodniopomorskiego wykazali wielkie zainteresowanie Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Po zapoznaniu z Dekalogiem Samorządowca deklarują podjęcie działań na rzecz umocnienia rodziny po objęciu mandatu.
Kandydaci otwarcie przyjmują monitoring społeczny po wyborach, stwierdza Jabłoński: Kandydaci wyrażają gotowość do poddania się takiemu monitoringowi ponieważ, jak twierdzą, wspieranie instytucji małżeństwa, wspieranie nauczycieli i wychowawców, edukacja, zasady finansowania potrzeb wspólnoty lokalnej, czy promowanie tradycji i historii są obszarami, za które jako samorządowcy będą odpowiedzialni podczas najbliższej kadencji. Są gotowi do podjęcia tej odpowiedzialności i otwarci na współpracę z organizacjami pozarządowymi.
Jaki jest cel kampanii?
Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.
Jak to wygląda w praktyce?
Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.
Dlaczego rodzina?
Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.
?Rodzina ma głos!?
Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl
dostarczył infoWire.pl